Hesaplayıcılar


Bazal Metabolizma Hızı (Basal Metabolic Rate/BMR) :

Bütün gün yataktan çıkmasanız, hareket etmeseniz bile vücudunuzun hayati fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için harcadığı minimum enerji miktarıdır yani başka bir deyişle hayatta kalabilmek için almanız gereken minimum kalori miktarıdır.

Günlük Harcanan Toplam Enerji (Total Daily Energy Expenditure/TDEE) :

BMR ‘a ek olarak gün boyu yaptığımız her şey için ekstra enerjiye/kaloriye ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacı da eklediğimiz zaman elde edilen toplam ihtiyaçtır.

Makro Hesaplayıcı (Macro Calculator/IIFYM)

Flexible Dieting (Esnek Diyet) in en önemli aracıdır. Size başlangıç kalori ve makrolarınızı verir. Hedefiniz ve gelişiminiz doğrultusunda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Indirilebilir Makro Çalışma Dosyası (Excel)

İnternette ve mobil uygulamalarda bulunan programlar dışında, geleneksel yöntemle bilgisayarınız üzerinden çalışmak isterseniz, sağ altta bulunan indirme ikonuna tıklayarak hazır excel dosyasını bilgisayarınıza indirip, makrolarınız ve kalori yüzdeleriniz üzerinde çalışabilirsiniz. Sayfa ekleyerek kendi besin arşivinizi (protein, karbonhidrat ve yağ olarak) oluşturabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan oluşmamış grafik, siz besin ekledikçe makro yüzdelerinizi otomatik grafikleyecektir.

Şununla Paylaş: